VIDEO: Babišovi lidé nechtěli pustit aktivisty z AUVA ke svému šéfovi a nadávali jim

Skupina AUVA se opět pokoušela získat od Andreje Babiše odpovědi na své otázky, dnes v Trutnově. Tentokrát se ovšem šéf hnutí ANO nechtěl s Michalem Voždou, vedoucím skupiny, vůbec bavit a v kontaktu s ním bránili i místní kandidáti hnutí do poslanecké sněmovny.

Zdejší politici Babišova hnutí přiměli přítomné občany, aby členy skupiny AUVA vypískali a pouštěli se s nimi do konfrontace. Sám Babiš ke slovnímu útoku na Voždu použil údajný vzkaz na Facebooku, ve kterém byl citován Jan Werich, který řekl, že bavit se blbcem déle než půl minuty nemá smysl.

Babišovci také pojmenovali členy AUVA jako neplatiče daní a fyzicky se snažili zabránit aktivistům v přístupu k lídrovi ANO. Sám exministr financí označil Voždu za blázna a řekl mu, že má své otázky poslat mailem. „Já jsem vám je ale posílal,“ řekl Vožda. „Nedostal jsem je,“ reagoval Babiš. To ovšem údajně není pravda, protože na dotyčný mail odpověděl, že nemá čas.

Po chvíli si šéf hnutí ANO vzal mikrofon a přítomným občanům začal vyprávět. „AUVA je skupina, která pravidelně navštěvuje naše mítinky a taký navštívila moji svatbu, kde křičela za plotem,“ proklamoval Babiš. To je však podle aktivistů lež. Babiš také zopakoval, že se jedná o zaplacené provokatéry, pouze tentokrát nejsou „od Kalouska“, ale z ODS. Exministr také přítomným vysvětloval, že odpovídá každému kdo se ho na něco zeptá.

Při svém mítinku v Trutnově Babiš zvolil jako stěžejní téma lithium a napadal ČSSD. Celou kauzu přirovnal v OKD a obvinil sociální demokracii z tunelování České republiky.

Není zde článek celý?