VIDEO: Pánové, končíme! Předvolební demonstrace proti Babišovi a Zemanovi

Iniciativa Proč? Proto! přichystala poslední předvolební demonstraci proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. Známé hnutí pořádalo protesty již v květnu v době, kdy probíhala vládní krize.

„Pánové, končíme! Andrej Babiš kandiduje i přesto, že ho policie trestně stíhá. Miloš Zeman ve Štrasburku lobbuje za Rusko a vtipkuje o zabíjení novinářů (asi opět, aby zakryl Babišovy skandály a pomohl mu ve volbách). Kromě toho Zeman již před časem slíbil, že Andreje Babiše klidně jmenuje premiérem, i kdyby byl tou dobou ve vazbě. Nechceme, aby Českou republiku ve světě znali jako to místo, kde je premiérem podvodník a prezidentem Putinova figurka. Když budeme mlčet, bude ta ostuda nás všech!“ vzkazovali organizátoři.

První se slova ujala Šárka Kružíková (dříve Fialová), která připomněla ostudná slova prezidenta Zemana na půdě Rady Evropy, kde podpořil ruskou anexi Krymu. Demonstrující, kteří si přinesli transparenty na podporu Ukrajiny ukázali, za pokřiku „hanba“, svůj názor přímo směrem k Hradu.

Mezi účastníky protestní akce se objevili i Markéta Pekarová Adamová, Martin Plíšek a Dominik Feri (všichni z TOP 09), nebo Hayato Okamura (KDU-ČSL). Nechyběli ani členové skupiny AUVA. Ke slovu se dostal i Michal Majzner.

Zazněla píseň Karla Kryla nebo hymny Evropské unie a České republiky, později následovala světelná show.

Není zde článek celý?