Vojenský prokurátor navrhl, aby bylo všem Ukrajincům povoleno nosit zbraně

Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny generálporučík justice Anatolij Matios se domnívá, že každý občan země musí nosit zbraň k sebeobraně.

„Doba je dnes velmi dynamická. Vyznávám zásadu, že každý Ukrajinec má mít zbraň a možnost v případě problémů zachovat nebo ubránit svůj život,“ citují Matiose webové stránky televizního kanálu 112 Ukrajina.

Uvedl také, že nosí s sebou vlastní služební zbraň, jelikož mu to umožňuje postavení člena armády. „Mám právo na její vlastnictví, nošení i používání,“ řekl hlavní vojenský prokurátor. Zdůraznil přitom, že ji použil pouze na střelnici a na polygonu.

Před tím předseda parlamentního výboru pro národní bezpečnost a obranu Sergej Pašinskij uvedl, že poslanci na podzim předloží Nejvyšší radě k projednání návrh zákona o poskytnutí jednotlivým kategoriím občanů práva na vlastnictví krátké střelné zbraně.

Nyní je na Ukrajině povoleno vlastnit dlouhou loveckou zbraň, pokud má člověk příslušné povolení, které vydává ministerstvo vnitra na základě absolvování příslušného kurzu.

Kromě toho je určitým kategoriím občanů povoleno vlastnit krátké traumatické zbraně. Takové právo mají například soudci, asistenti poslanců Rady, novináři a národní dobrovolníci k zajištění veřejného pořádku.


Není zde článek celý?