Vůdce an-Nusrá upadl do kómatu po útoku ruského letectva

Vůdce an-Nusrá Muhammad Džulání upadl po útoku VKS do kómatu, uvedl tiskový mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Také řekl, že velení ruské vojenské skupiny v Sýrii prostřednictvím různých způsobů dostalo potvrzení o naléhavém setkání polních velitelů „východního sektoru“ an-Nusrá. Poté ruská Su-34 přesně zaútočila, v důsledku čehož bylo zneškodněno 49 bojovníků včetně sedmi vůdců útvarů bojovníků.

Konašenkov poznamenal, že mezi zneškodněnými byli Musab Al-Hussein, Abu Turab ad-Dagestani, Abdurahman al-Muhadžir, Abu Ahmad al-Džaziri a další. Na ministerstvu obrany také řekli, že VKS zničili největší zakopaný arsenál an-Nusrá v oblasti města Abu al-Duhur. Teroristé tam skladovali více než tisíc tun munice pro hlavňové a raketové dělostřelectvo.

Podle Konašenkova zkoumala dlouho ruská vojenská rozvědka systém logistiky dopravy nábojů do opěrných bodů a na pozice bojovníků.

„Sklad munice byl zničen speciální leteckou municí velkého výkonu, která je předurčena k ničení zakopaných objektů. Požár, vyvolaný detonací munice, trval několik hodin do úplného vyhoření,“ dodal.


Není zde článek celý?