Vývoz automobilů z Ruska se zvýšil od začátku roku o 30%

Za necelý rok 2017 činil růst vývozu automobilů z Ruska asi 30%, oznámil generální ředitel Ruského exportního centra Petr Fradkov.

Podle jeho slov podpořilo centrum dodávky automobilové techniky na Kubu. „Máme velký projekt na 200 milionů USD — jsou to dodávky KamAZů. Je to první za dlouhá léta projekt dodávek ruských KamAZů do Latinské Ameriky, mj. na Kubu. Tyto dodávky doprovází výstavba servisního střediska, což je také velmi důležité pro upevnění našich pozic na tomto trhu“, podotkl Fradkov.

Řekl, že Ruské exportní centrum zahajuje svou činnost také v Mexiku. „Mám na mysli v první řadě dodávky automobilů UAZ. Jiné země Latinské Ameriky zatím zkoumáme, příklady automobilek KamAZ, UAZ, a do jisté míry také AvtoVAZu budou pro Latinskou Ameriku příznačné. V současné době jedeme do Paraguaje a Kolumbie, a možná tam také tyto varianty nabídneme“, dodal.

Generální ředitel Ruského exportního centra vytýčil velký projekt modernizace kubánských železnic, který hodlají realizovat Ruské železnice. „RŽD jedná s kubánskou stranou. Zařizujeme tam jistou část financování, to je velmi významný projekt na několik let“, vysvětlil Fradkov.


Není zde článek celý?