Zacharčenko řekl, co pomůže vyřešit konflikt v Donbasu

Dokud Kyjev nepřizná, že válčí s Donbasem, tak nejsou šance na ukončení konfliktu v regionu, oznámil RIA Novosti vůdce samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko, když komentoval předložení návrhu zákona o reintegraci Donbasu Nejvyšší radě Ukrajiny.

„Do té doby, kdy Kyjev nepřizná, že bojuje s národem Donbasu, nejsou žádné šance na ukončení této války. A dobře chápeme, proč nás nechce Kyjev uznat jako stranu konfliktu a jednat s námi. Protože tak bychom se nemuseli měnit a stát se současným civilizovaným státem my, ale Ukrajina,“ oznámil Zacharčenko.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko nedávno předložil k projednání Nejvyšší radě návrh zákona o reintegraci Donbasu. Podle informací stránky rady je dokument prezidentem definován jako neodkladný. Rusko je v návrhu zákona označeno za „agresora“. Také prezident předložil parlamentu druhý návrh zákona „o vytvoření nutných podmínek pro mírové vyřešení konfliktu v Donbasu“, který předpokládá, že bude zvláštní status regionu o rok prodloužen.


Není zde článek celý?