Zacharovová informovala o možné odpovědi na tlak na ruská média v USA

Moskva může reagovat, pokud Spojené státy budou pokračovat v tlaku na ruská média fungující v USA, oznámila oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Šéfredaktorka RT Margarita Simoňanová dříve oznámila, že v nejhorším vývoji událostí souvisejících s tlakem úřadů USA na televizní stanici RT společnost odejde ze země.

„Lidé musí chápat, že pokud vytvoří podmínky, ve kterých bude novinářům hrozit fyzické nebezpečí nebo pocítí nebezpečí, samozřejmě bude následovat reakce. Volba není naše,“ řekla Zacharovová v rozhovoru v pořadu Nedělní večer s Vladimirem Solovjevem na televizní stanici Rossija 1.

Podle ní ruská strana nevyhošťovala zahraniční novináře za jejich rozdílný názor o Rusku. „Odebírali jsme jim někdy akreditace, které jim umožňují pracovat na celém území Ruska? Někdy jsme jim neudělili vízum?“ řekla oficiální mluvčí MZV RF.

Oznámila, že pokud tlak na televizní stanici RT v USA bude pokračovat, tak televizní stanice Russia Today bude muset prakticky v každodenním režimu poskytovat všechny osobní údaje pracovníků, veškeré informace o svých kontaktech a přepisy přenosů. To znamená, že celý systém nebude poskytovat informace čtenářům, ale bude obsluhovat požadavky amerických tajných služeb.


Není zde článek celý?