Zacharovová poradila Borisu Johnsonovi, aby si navlékl neviditelný plášť

Mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová poradila britskému ministru zahraničí Borisu Johnsonovi, aby si při své návštěvě Moskvy navlékl neviditelný plášť, jinak se dostane do objektivů televize RT.

Šéf britské diplomacie se dříve obořil s kritikou na členy Labouristické strany kvůli tomu, že se účastní pořadů na RT. Účast jejich poslanců ve vysílání ruské televize označil za skandální.

Zacharovová varovala, že ruská strana nedokáže ochránit Johnsona před pozorností televize. Jinak by musela novinářům RT nedovolit vstup na akce pořádané pro média. „A pro nás, jak víte, je to svaté. Velmi respektujeme právo médií účastnit se veřejných událostí,“ prohlásila diplomatka.

„Vidíme pouze jedno řešení. Jedná se o nějakou obdobu neviditelného pláště. Pokud ho nemá, tak vím, že televizi Russia Today několik zbylo. Proto mu ho mohou poskytnout. O jiné možnosti, jak se nedostat do záběrů RT na území Ruska, nevím,“ uzavřela Zacharovová.

Podle údajů zdroje RIA Novosti na ruském MZV návštěva britského ministra zahraničí se plánuje na druhou polovinu prosince.


Není zde článek celý?