Zaměstnanci Agrofertu dostali před volbami prémie. Někde 10 tisíc, někde 2 tisíce

Jsou to takové náhody na světě. Agrofert, který nyní oficiálně Andrej Babiš neovládá (ale údajně ho řídí jeho žena a jeho právníci), rozdal svým zaměstnancům těsně před volbami mimořádné prémie. Agrofert je přitom známý tím, že zaměstnance neplatí příliš dobře.

A teď, čistě náhodou, před volbami, které rozhodnou, zda se jejich šéf stane vládcem země, nebo ne, dostaly tisíce jeho zaměstnanců pár tisíc korun na přilepšenou. Zatím se objevily zprávy z továrny Fatra. Deník Echo24 přinesl informaci o tom, že zdejší dělníci dostali prémii 10 tisíc korun. „Důvod je naprosto jednoduchý – vysoké konkurenční prostředí na trhu práce a všeobecný nárůst mezd v regionu. Fatry se to týká bezprostředně kvůli masivnímu náboru okolních podniků. Mimochodem – podobné doplatky dle našich informací vyplatily i další podniky v regionu,“ vysvětlil pro Echo24 mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

To by však nemělo být všechno. Na redakci deníku FORUM 24 se obrátil jeden ze zaměstnanců roudnické společnosti Papei, která rovněž patří do holdingu Agrofert. „Přišly nám prémie dva tisíce korun. Nikdo nám k tomu nic neřekl. Nevím, jestli všem zaměstnancům, ale zdá se, že ano. A můj kamarád, který pracuje v Lovochemii mi říkal, že také tento týden dostali výplaty o dva tisíce vyšší. Nevím, jestli to souvisí s volbami, ale pokud ano, tím spíš mi zaměstnavatel naznačil, že ANO hlas nedám. Nenechám se přece koupit za nějaké dva tisíce,“ napsal redakci jeden ze zaměstnanců, který si z pochopitelných důvodů nepřál zveřejnit jméno.

Není zde článek celý?