Zpěvačka Björk promluvila o obtěžování ze strany režiséra Lars von Triera

Zpěvačka Björk na Facebooku informovala o sexuálním obtěžování ze strany nějakého „dánského režiséra“. Jediným dánským režisérem, který s ní spolupracoval, byl Lars von Trier.

„Jsem inspirována ženami, které otevření mluví o obtěžování, proto jsem se rozhodla promluvit o své zkušenosti s dánským režisérem. Dozvěděla jsem se, že je to normální věc, kdy režisér může sahat a obtěžovat herečky, kdy se mu zachce, a filmový průmysl to umožňuje. Když jsem ho několikrát odmítla, urazil se a potrestal mě. Před dalšími kolegy vytvářel iluzi, že je se mnou těžké pracovat,“ napsala zpěvačka na svém účtu.

Björk uvádí, že se nebála o svoji hereckou kariéru a postupně se z toho vzpamatovala. Poznamenala, že se bojí o jiné herečky, kterým se to nepodařilo. Zpěvačka vyjádřila naději, že její oznámení podpoří další herce a herečky po celém světě.

Jak uvedl časopis Pitchfolk, mezi Björk a von Trierem často vznikaly spory při natáčení Tance v temnotách, včetně toho, kdy Björk roztrhla jedny ze šatů.

Noviny The New York Times dříve s odkazem na několik zdrojů uvedly, jak producent Harvey Weinstein více než 30 let sexuálně obtěžoval herečky a pracovnice.


Není zde článek celý?