Zpráva dne: Zeman už tolik nepije. Není však trochu pozdě?

Titulní stranu Lidových novin dnes „zdobí“ informace, kterou by za podstatnou nebral zřejmě ani bulvární deník. Zeman rázně omezil pití, píše list Andreje Babiše. Těžko říci, zda tato informace má mít charakter pozitivní zprávy, nebo vzkaz nepřesvědčeným voličům, že se nemusí o prezidenta bát a s klidnou duší mu v lednových volbách hodit hlas.

Chování Miloše Zemana, stejně tak jeho výroky, jsou a byly do velké míry určovány právě i tím, jak moc měl prezident „upito“. Výrazně se to ukazovalo například v barrandovském týdeníku s Jaromírem Soukupem, kde v dobré náladě hlava státu třeba nazvala premiéra Sobotku sviní.

Stejně tak se obliba v popíjení projevovala při delších zahraničních cestách, které si Zeman očividně zkracoval při skleničce něčeho „ostřejšího“. Důkazem budiž například vystoupení v Bruselu, kde před kamerami České televize prezident předvedl, jak to vypadá, když zrovna není ve formě.

Ačkoliv Hrad Zemanovo hobby dlouhodobě popíral, sám prezident jednou za čas předvedl, že věci nejsou takové, jak jeho nejbližší spolupracovníci deklarují. Nyní je tu však důkaz, který je třeba brát na zřetel, neboť o něm píší Lidové noviny.

Při návštěvě Ústeckého kraje si Zeman pouze lehce připil cinzanem a poté už alkoholu neholdoval. To je přeci důkaz. A hlavně, lékaři doporučili prezidentovi změnit životosprávu a takovou radu přeci musí hlava státu brát na zřetel.

Otázkou ovšem zůstává, zda s dobrým nápadem nepřišli doktoři pozdě. Na Zemanovi je dlouhodobě vidět, že mu jeho životní styl velmi neprospívá a na to není třeba mít výsledky CT, kterými se nedávno prezident oháněl. Důležité jsou činy a výroky.

Ty právě dokazují, že dlouhodobé užívání alkoholu ve spojení s postupujícím věkem Zemanovi neprospívají a dělají z něj lidskou trosku, která by si měla místo vykonávání důležité funkce raději pořádně odpočinout.

Není zde článek celý?