Americkým vojákům v Japonsku zakázali pít alkohol

Velitelství amerických vojsk v Japonsku zakázalo svým vojákům na Okinawě pít alkohol. Tento pokyn souvisí s dopravní nehodou za účasti pravděpodobně opilého amerického vojáka, při které zemřel místní obyvatel, stojí v oficiálním oznámení, které bylo zveřejněno v pondělí.

„Až do dalších pokynů konzumace alkoholu se zakazuje, a to i doma a ve veřejných podnicích, jako jsou bary, kluby a hotely,“ stojí v oznámení amerického velitelství v Japonsku.

Podle těchto pokynů od této chvíle američtí vojáci na Okinawě nesmí opouštět vojenské základny a svá bydliště. Nákup a konzumace alkoholu jsou zakázány i pro americké vojáky, kteří se nacházejí jak na základnách, tak i mimo ně na celém území Japonska.

Přísná opatření ve vztahu ke konzumaci alkoholu byla přijata poté, co včera ve městě Naha na Okinawě místní obyvatel zemřel při střetu s dodávkou, kterou řídil americký voják, jak se tvrdí, pod vlivem alkoholu.

Není to první podobná dopravní nehoda, která se odehrála na Okinawě. Podle údajů zveřejněných místními úřady američtí vojáci spáchali na ostrovech Okinawa přes 5800 zločinů od té doby, co byly předány do japonské suverenity v roce 1972.


Není zde článek celý?