ANO, SPD a KSČM. Tohle si snad ani Babišovi voliči nepřáli. Nebo ANO?

Andrej Babiš a Tomio Okamura. | FOTO: ČTK

Nejhorší scénář, o kterém se před volbami mluvilo, se začíná naplňovat. Spojenectví ANO, SPD a KSČM už zvolilo do vedení sněmovny komunistu a extremistu. K tomu povede mandátový a imunitní výbor komunista a bezpečnostní pro změnu extremista.

Voličům se nelíbilo počínání demokratických stran v minulosti, a tak rozdali karty, s kterými nyní politici hrají. Úvahy voličů KSČM a SPD jsou poměrně jasně čitelné. Motiv voličů ANO už je ale složitější.

Andrej Babiš vyhrál volby, protože mu značná část jeho voličů uvěřila, že zlepší zavedené pořádky. Přestože hodnoty, názory a počínání Andreje Babiše tomu nenasvědčovaly, voliči ANO uvěřili, že jde o štvavou kampaň Kalouska a dalších „padouchů“.

Tito voliči si asi nepředstavovali, že Babiš bude vylepšovat demokracii s komunisty a extremisty. Jenže už obsazení sněmovních funkci dává jasnou odpověď. Někteří Babišovi zarytí zastánci si svou volbu přesto stále obhajují slovy: „Co mu ale zbývá, když s ním nikdo nechce hlasovat?!“

Jak se ale tito lidé budou dívat na to, až bude přiznaná nebo nepřiznaná koalice ANO, SPD a KSČM schvalovat legislativní změny? Stále si budou říkat, že je všechno v pořádku?

Samozřejmě je tu i voličská skupina ANO, která si přesně takovouto koalici představovala a tetelí se blahem. I přes nastávající marast jde ale snad o menšinu Babišových voličů. Nebo ne?

Není zde článek celý?