Astronomové z NASA objevili 20 potenciálních dvojníků Země

Nová metoda analýzy snímků umožnila vědeckému týmu Keplerova teleskopu objevit dvě desítky dříve neznámých planet, jež svými rozměry, hmotností a dalšími vlastnostmi připomínají Zemi, stojí v článku, který byl přijat k publikaci v časopisu Astrophysical Journal Supplement.

Za použití metod pro odstraňování šumů Keplerův kolektiv analyzoval veškerý archiv údajů a vytvořil nový katalog tzv. KOI-objektů — již objevených exoplanet nebo „kandidátů“ na tuto pozici. Na seznamu je něco přes 8 000 objektů, z nichž polovinu představují potenciální planety. Dvě stovky těchto planet byly objeveny během opakované kontroly, z toho dvě desítky planet se mohou podobat Zemi.

Nicméně je to právě KOI-7923.01, který je neperspektivnějším kandidátem na potenciální dvojče Země ze všech ostatních planet, jež byly objeveny pomocí Keplerova teleskopu za celou dobu jeho fungování. Poloměr této planety přibližně odpovídá tomu zemskému, obíhá kolem hvězdy, která je o něco menší a chladnější než Slunce a rok na ní trvá přibližně 400 dní.

Jak tvrdí vědci, tato planeta se nachází na okraji obyvatelné zóny. Její klima pravděpodobně představuje cosi mezi Zemí a Marsem. Pokud je na jejím povrchu voda a veškeré nezbytné prvky, tak v zásadě nic nebrání vzniku a existenci života na této „sestřenici“ Země.


Není zde článek celý?