Babiš a jeho věrný šéfredaktor Plesl se pustili do Topolánka, symbolu korupce

Šéfredaktor Mladé fronty DNES Jaroslav Plesl v České televizi | FOTO: Repro ČT

Kritiku bývalého premiéra Mirka Topolánka nese zřejmý budoucí předseda vlády Babiš těžce. Proto se společně s šéfredaktorem Mladé fronty DNES Jaroslavem Pleslem rozhodli pro útok. Babiš nadával v rozhovoru pro Seznam zprávy, novinář se projevil na Facebooku. Spolupráce obou funguje skvěle, obzvlášť, když najdou společného nepřítele.

Topolánek se v poslední době ostře vyhrazuje proti Andreji Babišovi, hnutí ANO i menšinové vládě. V rozhovoru pro DVTV dokonce řekl, že exministr financí šel do politiky proto, že byl vyšetřován kvůli smrti zavražděného podnikatele Mrázka.

Slova bývalého šéfa vlády i ODS nezůstala dlouho bez odezvy. Babiš prohlásil, že Topolánek je symbolem korupce (což dříve tvrdil o Miroslavu Kalouskovi) a v roce 2006 uplácel poslance Mělčáka a Pohanku z ČSSD. „Dodnes se spekuluje, kolik jim dal,“ řekl šéf hnutí ANO na Seznamu.

„A můžeme se vrátit k toskánské partě a k Dalíkovi, kterého hodil přes palubu a tak dále. Já se divím, že vůbec jde na oči lidem, protože to je člověk, který skutečně tady napáchal věci, které měly negativní dopad a teďka dává rozumy pokračoval v obviňování Babiš.

Jako poslušný poddaný se náhle projevil i Plesl. Na svém facebookovém profilu se předvedl hned dvakrát. „Líbí se mi, jak se nudistickej kámoš Berlusconiho vypracoval v předního zachránce liberální demokracie. Typickej Topolánek,“ napsal na sociální síť. Ve druhém příspěvku publikoval fotografii expremiéra s Martinem Romanem, bývalým ředitele ČEZu. „K aktuálním politickým aktivitám Mirka Topolánka lze konstatovat jen toto,“ připsal.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Není zde článek celý?