Babiš sprostě ostouzí Demokratický blok. Prý ho vedou ti, kteří mohou za polistopadový marasmus

Jak se můžeme dočíst na FB Andreje Babiše („Ahoj lidi!“), Andrej makal a vládu už má skoro hotovou. Piráti mu do vlády nechtějí, ale dodali mu nějaké „programové teze“. „Nám to nevadí, jsme zvyklí makat, nabídneme jim nějaké pozice v digitalizaci a eGovernmentu.“

Tak to jsou skvělé zprávy, nějaká ta pozice se určitě najde, a pokud jde o digitalizaci, je Babiš průkopníkem. Po EET třeba zdigitalizuje i zbytek. Mohl by se poučit v Číně, kde jsme se zatím jen učili, jak stabilizovat společnost. Tam už teď testují kamery spojené se systémy rozpoznávání obličejů, takže lid bude už brzy vědět, kam a s kým kdo velezrádně courá. To není špatná vychytávka. Dá se aplikovat na všechny, co ve firmě nemakají, popřípadě na ně zjistit něco dalšího.

Babiš ale věnoval pozornost i oblastem, které ještě digitalizované nejsou. Totiž dění v parlamentu, kde všechno pořád závisí na nespolehlivém lidském faktoru. Napsal: „Možná jste si všimli, že pár stran, hlavně ty, které se dostaly do sněmovny jen o prsa, utvořily takzvaný ‚Demokratický blok‘. 😂 Řídí ho ti samí lidé, kteří můžou za polistopadový marasmus, proti kterému jsme se rozhodli bojovat. A sabotují jakýkoli návrh na sestavení vlády. Jsem přesvědčený, že kdyby tohle věděli jejich voliči před volbami, tak se některé z těch stran do sněmovny ani nedostanou.“

Výraz polistopadový marasmus je vůbec pozoruhodný. Předtím tu zřejmě žádný marasmus nebyl. O to ale celkem nemá cenu se hádat, Andrej se v tom marasmu nějak dost dobře uchytil, tak to třeba zas nebyla tak šílená doba. Za pozornost ale stojí, kdo jsou podle něj ti viníci, kteří za marasmus mohou a teď tu skupinu reakcionářů řídí. Nejsilnější stranu vede Petr Fiala, o kterém se sotva dá říci, že s tím vším má něco společného. V době Klausova budování byl akademik, přednášel a psal knihy. Na něj se to dá hodit těžko. Pavel Bělobrádek studoval do roku 2001 na Veterinární a farmaceutické univerzitě a v politice je patrný v nějaké funkci až v roce 2009. Na veterině se mu o tak velkých zvířatech, jako byl Babiš, ani nesnilo.

TOP 09 ovšem vede hlavní profesionální antikrist Kalousek. Faktem je, že Kalousek nebyl nikdy z ničeho obviněn, nikdy trestně stíhám, a tedy ani souzen a za něco odsouzen. Pokud je to výsledek „polistopadového marasmu“, měl Babiš dost času, aby podal nějaký podnět k trestnímu stíhání, pokud o něčem ví. Nepodal ovšem nic. Zatím hrozí toto stíhání jen jemu a unikl mu jen kvůli tomu, že mezitím byly volby a musí se znova kvůli imunitě žádat o jeho vydání. Kalousek ostatně v čele strany končí. Bude nutno si najít nějaký jiný terč.

A nakonec jsou tu lidé ze STAN. Tahle strana v dobách budování kapitalismu vůbec neexistovala. Její předseda byl do roku 2002 učitelem na základní škole. Volební lídr Jan Farský se stal v roce 2006 starostou Semil, takže zlatá léta tunelování a kmotrů a opoziční smlouvy atd. ho zcela minula.

Tak kde jsou ve vedení ti, kteří mají na svědomí „polistopadový marasmus“? Celkem se hned jedno jméno nabízí, byť z jiného bloku. Jeden normalizační komunista a agent StB, který v tom období zázračně zbohatl. Kdo to jen může být?

Není zde článek celý?