Babiš už používá Okamurovu rétoriku a chce řešit uprchlíky

Krátce po volbách a úspěchu hnutí SPD se majitel hnutí ANO snaží svézt na vlně protiuprchlické hysterie. Po dnešním setkání s Guyem Verhofstadtem totiž celou problematiku současného fungování Evropské unie prioritně shrnul do bodu s názvem uprchlická krize. Babiš tak opět ukázal, že všechny nápady, na které občané slyší, prezentuje jako své, aby si později mohl připsat zásluhy.

Přestože stále trvá, že na území České republiky se žádní migranti nechystají, Babiš dobře vycítil, že je třeba zahrát na zastrašovací strunu. Poté, co jeho deníky rozjely kampaň proti hnutí Tomia Okamury, o kterém téměř denně přinášení kritická zjištění, rozhodl se možný budoucí premiér, že na svou stranu získá voliče SPD i jinak.

Proto na tiskové konferenci jako stěžejní problém prezentoval právě pohyby migrantů po Evropě, které má podle něj EU řešit daleko intenzivněji, než do současné doby.

Důvody pro Babišův příklon k Okamurovým voličům je zřejmý. Po neúspěšných jednáních ANO a SPD totiž potřebuje extremistické hnutí oslabit a odklonit mu co nejvíce voličů. Jednak kvůli komunálním volbám, které proběhnou v příštím roce a také kvůli možné kandidatuře Tomia Okamury na prezidentský post.

Šéf SPD by se totiž podle různých spekulací mohl stát nebezpečím pro Miloše Zemana, jehož voliči se z části rekrutují i z okamurovců. Je tedy pochopitelné, že hlava státu s možným budoucím premiérem tuto situaci diskutovala a sdělila mu, že je třeba „problém Okamura“ vyřešit.

Pakt Zemana s Babišem je do jisté míry založen i na vzájemné výpomoci a nyní je řada právě na majiteli hnutí ANO. Za slíbené premiérské křeslo je třeba prezidenta také nějak podpořit.

Není zde článek celý?