Babiše odmítl i rektor JAMU Ivo Medek. Měl se stát ministrem kultury

Rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, hudební skladatel Ivo Medek | FOTO: youtube.com

Rektor Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, hudební skladatel Ivo Medek, odmítl nabídku stát se ministrem kultury v menšinové vládě, kterou sestavuje předseda ANO Andrej Babiš. Důvody jsou osobní, rodinné i profesní, řekl ČTK Medek, jenž je na konci druhého funkčního období v čele akademie.

Medek má malé dítě, nechce se stěhovat do Prahy. „Nehodlám také zastavit svou uměleckou a pedagogickou činnost, opustit své studenty,“ uvedl Medek, kterému je 61 let a patří k předním českým skladatelům, publicistům i organizátorům hudebního života.

Babiše jednáním o sestavení vlády v úterý pověřil prezident Miloš Zeman. Ve středu šéf ANO uvedl, že má víceméně jasno o obsazení sedmi až osmi křesel v kabinetu a stále hledá odborníky mimo jiné na ministerstva průmyslu, kultury a školství.

Nabídku řídit školství obdržel a odmítl rektor další z brněnských vysokých škol, Mikuláš Bek z Masarykovy univerzity. Podle Respektu Bek navrhl Babišovi jménem všech rektorů, aby se ministrem školství stal současný náměstek na ministerstvu Robert Plaga, který měl doposud na starosti řízení vysokých škol.

Není zde článek celý?