Babišův poslanec, co chce být senátor: Já se zvolit nenechal, ať to platí voliči

Poslanec za ANO Jiří Hlavatý vůbec nechce být poslancem. A tak bude v doplňovacích volbách, tkeré se ovšem konají kvůli němu, kandidovat zpět do senátu. přečtěte si několik jeho výroků pro server iiHNED.cz.

„Tím, jak jsem byl zvolen poslancem a vykroužkován, tak jsem okamžitě ztratil mandát senátora. To znamená, že tím jak mě asi 4800 lidí vykroužkovalo, vznikla pro prezidenta republiky povinnost vyhlásit do 90 dnů volby. To, že se Hlavatý rozhodl obhájit mandát senátora, nemá žádný vliv na to, že se budou konat volby. Volby se konají ne proto, že Hlavatý znova kandiduje a chce obhájit post, ale proto, že 4850 voličů Hlavatého vykroužkovalo,“ zamotává se do problému Hlavatý.

Zdá se mu to úplně logické a nemá dojem, že by měl například volby zaplatit. „Já nevím, co je na tom nelogického. Vy to rozporujete a jdete proti 4850 voličům, kteří mě vykroužkovali. Proti nim jdete. Jich se zeptejte, proč mě vykroužkovali. A jich se zeptejte na to, jestli zaplatí náklady na dodatečné volby. Ale ne mě. Rozumíte mi,“ prohlásil.

Hlavatý kandidoval do Sněmovny jako nestraník za ANO z 18. místa kandidátky. Od voličů dostal 4859 preferenčních hlasů. V povolebních rozhovorech připustil, že nevěděl, že mu při zvolení poslancem automaticky zaniká mandát senátora. Říkal, že chtěl kandidaturou ANO podpořit a se zvolením nepočítal hlavně kvůli pracovnímu vytížení v Jutě. Stěžoval si, že mu mandát senátora zanikl automaticky a nemohl si vybrat, ve které komoře chce působit.

Doplňovací volby do Senátu na Trutnovsku budou stát několik milionů korun. Největší část půjde na zaplacení volebních komisařů.

Není zde článek celý?