Během fotbalového šampionátu v Kazani se počítá s pomocí studentských brigád

V příštím roce budou zainteresovaní studenti, kteří se následně organizují do pracovních skupin, pracovat v rámci nových profilů. Budou formováni do skupin pro přípravu a provedení fotbalového šampionátu 2018 v Kazani. O tom řekl IA Tatar-inform ředitel Republikového centra studentských pracovních jednotek Rinat Sadykov.

„Nyní pracuje na nových profilech. Chceme zorganizovat studentské ekologické jednotky pro řešení zabránění ekologického znečištění. Existuje myšlenka zorganizovat studentské servisní jednotky pro přípravu a provedení světového šampionátu ve fotbale v roce 2018 v Kazani. Jednáme také o složitých úkolech, jako je organizace stravování pro fanoušky, rozhodčí a účastníky soutěže,“ řekl zdroj.

V republice budou znovuzrozeny studentské brigády pro obnovení lesního fondu a řešení ekologických úkolů. Plánuje se zorganizovat práce výrobních studentských skupin na malých výrobách.

Od doby obnovení pracovního hnutí v republice mezi lety 2001 a 2017 se v jeho řadách účastnilo činností 135 tisíc mladých lidí. Jedná se o opravy škol, nemocnic, školek a také o obnovení lesního fondu, práce v zemědělství a zdravotnictví.


Není zde článek celý?