Benzínky patřící pod ministra financí se chlubí, že prodávají Babišovy párky

Parky’s na státních benzínkách Eurooil. | FOTO: Facebook Eurooil

Stávají se ve vesmíru takové zajímavé náhody. Třeba ta, že se čerpací stanice Eurooil chlubí, že nově nabízejí párky sítě Parky’s. Nic divného? No… Ona děsná náhoda je v tom, že Eurooil je značkou společnosti Čepro. Společnost Čepro spadá pod Ministerstvo financí ČR. Ministrem financí byl 3,5 roku Andrej Babiš. Poslední zhruba půlrok je to jeho zástupce Ivan Pilný. A Parky’s? Parky’s je značkou Kosteleckých uzenin. Kostelecké uzeniny jsou firmou Agrofertu. Majitelem Agrofertu je Andrej Babiš (nyní je vlastnictví formálně převedeno na jeho právníky a manželku).

Kostelecké uzeniny jsou zřejmě jedinou firmou, která na tiuzemském trhu nabízí párky. Jinak by státní Eurooil třeba vybral jiného dodavatele. Ale úplně si to nemyslí lidé, kteří sledují Facebookový profil Eurooil. Pod příspěvkem, kde se firma chlubí skvělou párkovou novinkou se množí znechucené reakce. „Separát a tvrdit, že to je párek?“ píše jeden ze sledujících. A další se přidává: „Tak na Eurooil už jezdit nebudu. Dobré vědět.“ „Proč neprodáváte nějaké kvalitní občerstvení? U vás už tankovat nebudu.“ A další.

Je to jen náhoda, nebo už je pozvolna začleňována Česká republika do holdingu?

A není to střet zájmů? Není to něco, jako kdyby starosta města dodával do obecní hospody guláš, který po večerech vaří doma? A není zvláštní, že stojí stejná parta na straně objednavatelů i na straně odběratelů? A nevadí to někomu?

Není zde článek celý?