Bývalý velitel ruských VKS promluvil o válce budoucnosti

Bývalý velitel ruských vzdušně-kosmických sil (VKS), předseda výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Viktor Bondarev v rozhovoru s ruskými médii promluvil o válce budoucnosti, uvádí ruský portál Lenta.ru.

„Bude to válka vysokých technologií a již víme, že s flintou a kulometem se moderním zbraním neubráníte. Nejdůležitější roli hraje průzkum z vesmíru, kontrola nad vzdušným prostorem a řízení raket s plochou dráhou letu. Jedná se o informace o pohybu nepřítele, o přípravu operací, útoku apod.,“ vysvětlil Bondarev.

Podle něj během syrské kampaně „jsme se naučili bojovat novým způsobem,“ a „války, jež budou následovat, nebudou vedeny pouze ve vzduchu, ale i ve vesmíru, a prioritu budou mít příslušné typy nebo druhy vojsk“.

Bondarjov rovněž promluvil o perspektivním vývoji ruských zbraňových systémů. Podle něj strategickému raketovému bombardéru Tu-160 se doposud žádný stroj nevyrovná. „Dnes při obnovení výroby tohoto letounu bude využito tolik nových komponentů, že se ještě dalších 40 let bude považovat za supernové letadlo,“ zdůraznil Bondarev.


Není zde článek celý?