„Chtěli mě vyhodit do vzduchu a zastřelit“: Kadyrov promluvil o pokusech o atentát

Hlava Čečenska Ramzan Kadyrov uvedl, že se ho několikrát snažili vyhodit do vzduchu.

„Přesně si to nepamatuji, ale několikrát mě vyhazovali do vzduchu a stříleli do mě — to je v pořádku, k ničemu vážnému nedošlo. A když říkají, co dokonce chystali, tak jsem z toho nesvůj. Jak se opovážili! Oni věděli, že s nimi válčím, vím, že likviduji a budu likvidovat,“ prohlásil Kadyrov v pořadu Účinkující osoby s Nailjou Asker-zadeovou na televizní stanici Rossija 1.

V červenci média uváděla, že tři obyvatelé Čečenska byli obviněni z pokusu o atentát na Kadyrova. Jedná se o Azize Alvijeva, bývalého bodyguarda bývalého důstojníka praporu Vostok Isy Jamadajeva, příslušníka stejného praporu Beslana Zakarajeva a jeho souseda Šamchana Magomadova.

Média napsala, že figuranti zcela přiznali svou vinu. Podle výpovědí Alvijeva, Zakarajeva a Magomadova atentát na Kadyrova připravoval Jamadajev, po kterém bylo v březnu tohoto roku vyhlášeno federální pátrání. Zdroj v čečenském nejvyšším soudu agentuře RIA Novosti uvedl, že soud odsoudil tyto tři osoby k 6,5 letům kolonie s přísným režimem a případ Jamadajeva je veden ve zvláštním řízení, kterým se zabývají armádní vyšetřovatelé.


Není zde článek celý?