Clintonová obvinila Trumpa z povzbuzování ruských hackerů

Bývalá uchazečka o prezidentský post v USA a exministryně zahraničí Hillary Clintonová obvinila Donalda Trumpa z povzbuzování ruských hackerů k pátrání po kompromitujících materiálech proti ní. Prohlásila to v éteru pořadu Hugh Hewitt Show.

Moderátor položil Clintonové otázku o skandálu, který vypukl v roce 2015. Tenkrát vyšlo najevo, že používala osobní elektronickou poštu pro služební korespondenci, když byla ministryní zahraničí.

„Myslím, že Rusové, povzbuzovaní kandidátem na prezidenta Trumpem, dělali, samozřejmě, vše, aby vypátrali jakoukoli informaci, která by mohla být na tomto serveru,“ prohlásila Clintonová.

Podle jejího názoru nejsou žádné pochybnosti ohledně toho, že když byla ministryní zahraničí, byly vládní servery USA ohroženy. Důkazy toho, že její osobní server byl také ohrožen, nebyly nikdy zjištěny, poznamenala.

Clintonová prohlásila, že USA byly vystaveny kybernetickým útokům také ze strany jiných zemí, Číny, Íránu, KLDR, avšak Rusko sáhlo na americkou demokracii.

„Právě Rusko rozhodlo zaútočit na samotné srdce naší demokracie a pak, s pomocí odcizení elektronické korespondence a prolomení našeho systému registrace voličů a volebního systému, přeměnilo informace ve zbraň. A nebudeme-li to brát vážně, budou to určitě dělat dál. Je to stálá hrozba,“ řekla bývalá ministryně.


Není zde článek celý?