Další. Kostelecký zapáchající křemešník, šizená vysočina a poličan

Zapáchající Křemešník Kosteleckých uzenin. | FOTO: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila další šizené a podivné výrobky společností (nyní je formálně ovládá jeho žena a právníci) nastupujícího premiéra Andreje Babiše. Tentokrát jde o křemešník, který má v portfoliu za úkol oslovovat lidi, kteří hledají něco lepšího. Inspektoři ale nic lepšího nenašli. Naopak. Dále inspekce narazila na dva šizené salámy vysočina a poličan.

Křemešník Kosteleckých uzenin zapáchal a měl zvláštní barvu. „Výrobek zapáchal po kažení a měl netypickou hnědošedou barvu. Potravina neměla prošlé datum minimální trvanlivosti. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku,“ stojí ve sdělení SZPI. Výrobek měl více než měsíc před koncem minimální trvanlivosti.

Inspektoři zajistili také další dvě trvanlivé uzeniny Agrofertu. Vysočinu rovněž z Kosteleckých uzenin a poličan ze společnosti Krahulík – MASOZÁVOD Krahulčí a. s. K Vysočině uvedli toto: „Ve výrobku bylo podstatně méně čistých svalových bílkovin (svaloviny), než je stanoveno příslušnou vyhláškou pro vysočiny. Výrobek měl dále vyšší aktivitu vody, než je stanoveno příslušnou vyhláškou. Spotřebiteli se může výrobek jevit jako málo vysušený“. Podobně dopadl také zmíněný poličan. „Ve výrobku bylo postatně méně čistých svalových bílkovin (svaloviny), než je stanoveno příslušnou vyhláškou pro poličan,“ uvádí SZPI.

Není zde článek celý?