Dárek Merkelové Evropě: protiteroristické bariéry „láskyplně zabalené“ na Vánoce

Protiteroristické bariéry „láskyplně zabalené“ ve vánočním papíru, aby byly zamaskované jejich pochmurné úmysly, se objevují po celém Německu.           

„Najednou, přes noc, tam byly: obrovské vánoční balíčky v centru města Bochum, zabalené do hedvábného papíru s hvězdami, jedličkami – a jako poleva červená stuha,“ píše deník Welt o nových „dekoracích“ ve městě Bochum v Severním Porýní-Vestfálsku.

„Bylo pro nás důležité, abychom do překrásného celku vtlačili ošklivé bariéry,“ vysvětlil mluvčí společnosti Bochum Marketing.

„Proto jsme zabalili 1,2 tunové pytle s pískem a dali jim červené stuhy.“

Bochumský bulvár bude tento rok poprvé uzavřen pro dopravu, dodává Welt.

Takové předměty, navržené tak, aby odrazovaly útoky, které se v posledních letech staly populární mezi islámskými teroristy, byly nazvány #MerkelLego – po německé kancléřce a podobnosti některých běžnějších návrhů s dětskou stavebnicí.

Paní Merkelová je široce zodpovědná za zhoršení evropské bezpečnostní situace, zejména po jejím prohlášení, že neexistuje „žádný limit“ pro počet údajných uprchlíků, které byla ochotna přijmout v roce 2015, kdy se EU již potýkala s migrační krizí.

Němci, kteří se těší na vánoční slavnosti, byli naposledy zaměřeni v roce 2016, kdy falešný žadatel o azyl z Tuniska zavraždil řidiče polského nákladního vozidla, které ukradl, a vjel do davu na berlínském vánočním trhu, kde zabil 12 lidí a dalších nejméně 50 zranil.

Pachatel Anis Amri po útoku uprchl a opustil Německo, které zrušilo hraniční kontroly – spolu s většinou ostatních členských států EU – a zavedlo bezhraniční schengenský prostor.

Amri byl náhodou chycen v Itálii během běžné kontroly, zastřelil jednoho policistu předtím, než jej následovně zastřelil nováček důstojník Luca Scata.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: Ruptly)

Není zde článek celý?