Demokracie podle Babiše a Okamury: Fiala nemá ve vedení sněmovny co dělat

Populisté, extremisté a komunisté opět dokázali, jak si představují nové pořádky v poslanecké sněmovně. Při volbě místopředsedů dolní komory parlamentu totiž nezvolili zástupce Demokratického bloku Petra Fialu. Přitom například Okamura s Filipem byli vybrání hned napoprvé.

Přestože podle poměrových pravidel měl být předseda ODS bez problémů zvolen do funkce místopředsedy sněmovny, nová nepřiznaná koalice ANO + SPD + KSČM ukázala, že demokracie to od nynějška nebude mít vůbec jednoduché.

Demokratický blok sice po dlouhých dnech dostal čtyři předsednictva sněmovních výborů, ale i tak se jednalo pouze o ty, které nebezpečná koalice spojení ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN přenechala.

Při volbě místopředsedů sněmovny ovšem došlo k nehorázné situaci, kdy 115 poslanců, evidentně komunistů, babišovců a okamurovců, hlasovalo pro nezvolení Petra Fialy do vedení dolní komory parlamentu.

Demonstrace síly, kterou jasně dokázal i Tomio Okamura, který při svém projevu na tiskové konferenci vysvětlil, že lídra Občanské demokratické strany jeho kolegové v SPD nevolili, protože je o to ODS nepožádala. Destrukce demokracie v přímém přenosu pokračuje.

Není zde článek celý?