Do vzdušného prostoru USA proniklo neidentifikované letadlo

V nebi nad hranicí mezi Kalifornií a Oregonem bylo zpozorováno neidentifikované letadlo, informuje kolumnista The Drive Tyler Rogoway.

Spatření létajícího stroje v nebi ve výšce 10-12 kilometrů hlásilo leteckým dispečerům 25. října 2017 několik civilních letců. Letoun byl popisován jako bílý objekt, který proletěl několik kilometrů na sever. Létající stroj neznámého původu se přiblížil podle letců na vzdálenost asi 20 km od jejich letadel, rychlost objektu odhadli na 700 km za hodinu.

Za účelem rozvědky a eventuálního zachycení objektu bylo vysláno několik stíhaček F-15, ale neidentifikovanému objektu se jim podařilo vyhnout. Federální správa civilního letectva USA a vojenské letectvo potvrdily let neidentifikovaného „bílého letounu.“ O incidentu se debatuje na Reddit.

Zdroj uvádí několik vysvětlení incidentu. „Bílý letoun“ mohl dopravovat pašovaný náklad, anebo jde o tajný vojenský stroj (například, NT-43A). Není vyloučeno, že 25. října testoval Boeing svůj bezpilotní stroj MQ-25 Stingray.


Není zde článek celý?