Dodávky Severním proudem 1 překročily projektovanou kapacitu

Gazprom dodává plynovodem Severní proud 1 do Německa denně 164,7 milionu kubických metrů plynu, což o 10 % překračuje projektovanou kapacitu, sdělil náměstek předsedy správy plynařského koncernu Vitalij Markelov.

„Dnes dodává Severní proud-1 na sever Německa maximálně 164,7 milionu kubických metrů denně. Je to o 10 % víc než projektovaná kapacita,“ řekl Markelov na šesté mezinárodní konferenci Spravování korporačních nemovitostí, která se v pátek konala v Petrohradě.

Markelov připomněl, že výstavba druhé linky tohoto plynovodu, jež má být ukončena v roce 2019, umožní uspokojit evropskou poptávku. „Kromě toho mají být dodávky plynu do jihovýchodní části Evropy a také do Turecka zvýšeny díky výstavbě plynovodu Turecký proud. Vybudovali jsme všechny kapacity (Tureckého proudu) na území Ruska a dnes budujeme mořskou část plynovodu… Tento projekt ukončíme také v roce 2019,“ poznamenal Markelov.

Gazprom hodlá rovněž překročit rekord loňského roku v evropských dodávkách. Řekl, že stávající kapacity plynařského koncernu dovolují pohotově zvýšit objem dodávek tímto směrem.


Není zde článek celý?