Drahoš se zastává Horáčka: Měl dostat prostor, je spjatý s revolucí

Nad podivným zákazem pro Michala Horáčka se pozastavil také Jiří Drahoš. Uvedl, že organizátoři pátečního Koncertu pro budoucnost na Václavském náměstí měli Horáčkovi dát prostor, protože je spjatý se Sametovou revolucí.

„Jednu poznámku k včerejšímu vystoupení na Václavském náměstí. Jsem rád, že mne organizátoři oslovili, abych přednesl projev. Ale stejně tak měli pozvat všechny ostatní kandidáty. M. Horáček je spjatý s hodnotami Sametové revoluce. Přijde mi nedůstojné prezidentské kandidáty selektovat. Nehledejme to, co nás rozděluje, ale to, co nás spojuje,“ napsal dnes Jiří Drahoš na Facebooku.

Při pátečním koncertu, který měl být podle organizátorů vyvrcholením oslav k 17. listopadu směl vystoupit jen Pavel Fischer, Jiří Drahoš a Marek Hilšer. Organizátoři nepozvali Mirka Topolánka ani Michala Horáčka. Horáčka na pódium nepustili, ani když Marek Hilšer nabídl, že mu uvolní polovinu svého času.

Argumentem pořadatelů bylo, že Horáček má na kampaň prý dost peněz a že nedostatečně symbolizuje ideály 17. listopadu. Byl to přitom Michal Horáček, kdo se Sametové revoluce účastnil nejintenzivněji ze současných prezidentských kandidátů. Společně s Michaelem Kocábem stál za iniciativou, která zprostředkovala dialog mezi představiteli komunistického režimu a skupinou okolo Václava Havla. Tato aktivita měla v důsledku vliv na konec totalitního režimu.

Není zde článek celý?