Expert: Rozdělení Ruska a Evropy bylo způsobeno uměle

Anketa francouzského Institutu veřejného mínění ukázala, že Evropané nepodporují sankce. Armando Fernández Steinko, profesor sociologie Madridské univerzity Complutense, se domnívá, že výsledky ankety potvrzují tezi o tom, že všichni vnímají sankce jako negativní.

Podle výsledků průzkumu, který se konal ve dnech 20-27. října za účasti 3228 lidí starších 18 let, podporuje Velká Británie a Polsko obnovení dobrých vztahů, založených na spolupráci mezi Evropou a Moskvou. 68% britských respondentů vyslovilo přání obnovit dobré vztahy s Ruskem. V Polsku prohlásilo 85% respondentů, že by podobný krok schválili. „Jsem překvapen, že v Polsku bylo toto číslo tak vysoké, nehledě na to, že Poláci byli posledních 20 let vystaveni velmi silnému protiruskému nátlaku v důsledku nastolení americkou stranou jistých priorit s pomocí investic do této země,“ řekl Armando Fernández Steinko v interview pro Sputnik.

Podle Steinka, není pokračování diplomatické války mezi Evropou a RF možné. Podíváme-li se na mapu, „pochopíme, že Rusko je Evropa.“ Profesor Complutense poznamenal, že rozdělení bylo vytvořeno „studenou válkou,“ podporovanou masmédií. Nehledě na to, průzkum ukázal, že podobné myšlenky jsou evropskému vědomí cizí.

„Dokonce Polsko a Velká Británie, ty nevíce protiruské země Západní Evropy, vystupují proti (sankcím),“ řekl Armando Fernández Steinko a dodal, že rozdělení není možné také ze zeměpisných, historických a kulturních příčin.

Průzkum: velká část obyvatel EU si přeje navázání vztahů s Ruskem
Průzkum: velká část obyvatel EU si přeje navázání vztahů s Ruskem

Není zde článek celý?