Extremista Okamura bude hlídat BIS, která hlídá Okamuru? Blázinec po česku

Zdá se, že obchod v balkánském stylu koňských handlířů, kdy Babiš za podporu Radka Vondráčka do čela sněmovny prodal Okamurovu SPD vedení sněmovního Výboru pro bezpečnost, je hotový a uzavřený.

Toho sněmovního výboru, k němuž se dostávají důvěrné informace z tajných služeb. Toho výboru, který doporučuje vládě, koho by měla jmenovat ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS).

Té Bezpečnostní informační služby, která mimo jiné sleduje radikální, extremistické a potenciálně nebezpečné spolky, hnutí či politické strany, včetně různých paramilitantních bojůvek a rádoby domobran. A která monitoruje i SPD Tomia Okamury.

Ve výroční zprávě BIS, v kapitole „Protiimigrační a protimuslimské aktivity“ se uvádí: BIS v souvislosti s uprchlickou krizí pokračovala v monitorování subjektů akcentujících téma imigrace a islamizace ČR a Evropy a ve vyhodnocování bezpečnostních rizik plynoucích z jejich aktivit, zejména šlo o nebezpečí šíření xenofobie, rasismu a dalších forem nesnášenlivosti.

Činila tak samozřejmě proto, že takové aktivity ohrožují demokratické základy státu a ústavnost. A z toho důvodu sledovala subjekty, „u nichž existovalo riziko, že šířením svého jednostranného a tendenčního postoje k islámu a muslimům či dokonce lživých tvrzení mohou manipulovat s veřejným míněním a přispět k vyvolání pocitu strachu a napětí ve společnosti“.

Tomio Okamura osobně sice Výboru pro bezpečnost sice nejspíš šéfovat nebude (ten očekává prémii v podobě místopředsednického postu), ale někdo z jeho hnutí ano. Pravděpodobně Radek Koten. Pán sdílející hoaxy z proruského Aeronetu a člen nenávistných protiislámských facebookových skupin – oboje rovněž monitorováno BIS. Konkrétní osoba předsedy ale není tak podstatná. Vždyť kdo se do čela takového výboru hodí lépe než jakýkoli zástupce hnutí, které je samo pod dohledem tajných služeb? Hnutí proslulého svými fašizujícími výroky a sliby, že v ČR zruší náboženskou svobodu.

Svoboda vyznání, kterou zatím garantuje Ústava České republiky, konkrétně Listina základních práv a svobod, už by ve světě podle Tomia Okamury byla jen pro někoho. Z muslimů by se tak rázem stali lidé druhé kategorie, kteří by na rozdíl od ostatních plnoprávných občanů museli svou víru praktikovat jen vskrytu a potají.

To všechno ovšem Tomiu Okamurovi nebrání nadávat do fašistů naopak všem, kteří se proti jeho nehorázným nápadům bouří. Celý ukřivděný kvůli protestům, které 17. listopadu provázely jeho účast na státním svátku, zmotal v emocionálním facebookovém statusu fašisty s vítači a sluníčkáři, kteří v tento slavnostní den na Národní třídě výjimečně nevítali uprchlíky, ale – ta nespravedlnost! – Drahoše s Kalouskem. A na Tomia pokřikovali tak, až se prosím bál. Bál se, že mu ti zlí havlističtí xenofobové (kteří jsou ale v jeho podání současně sluníčkářskými vítači) ublíží.

V rozhovoru pro Seznam se k té hrůzné zkušenosti, o níž se mu jistě dones zdá, ještě vrátil. A to přímo dokonalou perlou: „Mám strach, bál jsem se tam jít, byl jsem skoro fyzicky napaden při kladení věnců rasisty z řad multikulturalistů.“

Někdo by možná měl prostoduchému bojovníku proti islámu vysvětlit, že žádný zastánce multikulturalismu nemůže být současně rasistou. A to už ze samé podstaty věci. Vyznavač „multikulti“ je přesvědčen o prospěšnosti soužití mnoha rovnoprávných kultur a ras, zatímco rasista hlásá nadřazenost jedné rasy nad některými jinými, případně nade všemi ostatními.
On ten Tomio, kromě toho, že trpí těžkým zmatením pojmů, vůbec je ohromný samuraj s mečem neustále vystavovaný smrtelným nebezpečenstvím. Před časem se dokonce odvážil – obklopen několika ochránci – vstoupit do detenčního zařízení pro zadržené migranty. Různé křehké ženy a dívky tam sice v rámci dobrovolnické pomoci běžně a bez ochranky chodily pracovat s dětmi, tlumočit, poskytovat právní poradenství a všemožně pomáhat, ale pssst, to Tomiovi neříkejte. Mohl by z toho chytnout duševní trauma.

Aby ale sněmovní Výbor pro bezpečnost vedla strana, která je sama bezpečnostní službou monitorována jako potenciálně nebezpečná, už tak zábavné není. To z nás v očích civilizovaného světa zase jednou udělá bizarní exponát v panoptiku.

Není zde článek celý?