Fotbalové mistrovství 2018: moskevské hotely jsou plné na 60 %

Fanoušci a oficiální delegace si v Moskvě objednaly 40 tisíc hotelových pokojů ke světovému šampionát ve fotbalu 2018, což činí okolo 60 % celkového počtu hotelových míst ruského hlavního města, 67 tisíc hotelových pokojů, informuje stránka moskevského primátora. Aktivní rezervování míst začalo v září, když začal oficiální prodej vstupenek.

„Nejčastěji si fotbaloví fanoušci zamlouvají levné hotely. V centru hlavního města prakticky nezůstaly žádné volné levné pokoje v malých hotelích a hostelech na dobu zápasů světového šampionátu 2018. Mnohé takové pokoje nejen že jsou obsazené, ale už jsou i zaplacené,“ informoval vedoucí oddělení sportu a turistiky Moskvy Nikolaj Guljajev.

Nejaktivněji si nyní zamlouvají hotely v Moskvě turisté z USA, nehledě na to, že jejich tým se turnaje účastnit nebude. Vedou turisté z Číny, jejichž tým se turnaje také účastnit nebude.

Podle informací moskevského oddělení sportu a turistiky přivedla vysoká poptávka k tomu, že mnohé moskevské hotely zvedly ceny na maximální přípustnou hranici. Pracovníci oddělení začali sledovat stránky hotelů a systému online rezervace, aby nepřipustili nezákonné zvyšování cen.

Zápasy světového šampionátu se odehrají mezi 14. červnem a 15. červencem 2018 v 11 ruských městech: Moskvě, Kaliningradu, Petrohradu, Volgogradu, Kazani, Nižním Novgorodě, Samaře, Saransku, Rostově na Donu, Soči a Jekatěrinburgu.


Není zde článek celý?