Generální štáb RF: na Krymu je vytvořena soběstačná armádní skupina

Na Krymu je vytvořena soběstačná armádní skupina včetně základny námořnictva a divize protivzdušné obrany, uvedl velitel Generálního štábu ozbrojených sil RF Valerij Gerasimov.

„Na Krymu je vytvořena soběstačná skupina armády (sil), která zahrnuje vojenskou námořní základnu, armádní budovu, leteckou divizi a divizi PVO,“ oznámil Gerasimov v úterý na kolegiu ruského ministerstva obrany.

Podle jeho slov je za pět let vytvořena v Jižním vojenském okruhu celovojsková armáda, dvě motostřelecké divize, raketová brigáda, brigáda armádního letectva. Do armády ruského letectva a PVO přišlo 226 nových a modernizovaných bojových letadel a vrtulníků.

„Černomořská flotila byla obohacena o šest ponorek, fregatu Admiral Grigorovič a Admiral Essen, které jsou vyzbrojeny okřídlenými raketami Kalibr, třemi divizními pobřežními raketovými komplexy Bal a Bastion,“ řekl velitel generálního štábu.

Poznamenal, že za tuto dobu byla skupina Kaspické flotily posílena o raketovou loď Dagestan a tři malé raketové lodi vybavené Kalibry.


Není zde článek celý?