Gratulace pro 478 tisíc účtenkovkářů. Moc hezky hlídáte podnikatele, šikulky

Ministr financí Ivan Pilný propaguje loterii Účtenkovka. | FOTO: mfcr.cz

Téměř půl milionu občanů České republiky se v posledních měsících dobrovolně stalo kontrolory podnikatelů. Hlídali je, aby vzorně vystavovali účtenky. Povedlo se jim nasbírat 11,1 milionu pokladních bločků. To znamená, že každý nashromáždil v průměru 23 účtenek, které přihlásil do loterie, a čekal na svoji „zaslouženou“ výhru. Včera se dočkali.

Ministerstvi financí rozdalo z vybraných daní od podnikatelů 21 tisíc cen těm, kdo ty podnikatele hlídali. Dostali auto, milion korun, ale i stovku. Další losování bude v prosinci. Stačí jen pečlivě sbírat účtenky a milionářem může být každý.

Je potřeba šikovným účtenkářům pogratulovat. Moc hezky ty zlodějské podnikatele hlídáte, šikulky. Všici kradnú, totiž. Tedy kromě jednoho jediného, kterého jste si zvolili za vládce této země.

A teď trochu jiný pohled.

Pro každého normálního člověka je Účtenkovka děsivý nástroj, který v lidech probouzí to, co zažívali před rokem 1989. Jako by nestačilo, že na podnikatele může přijít třicet různých kontrol. Špicla lidé na ministerstvu financí udělali z půlmilionu lidí této země. Naštěstí je tu ještě 9,5 milionu občanů, které tato trapná taškařice nezajímá.

Není zde článek celý?