Hanba. Komunisté se ve sněmovně zaštiťují demokratickými volbami

Předsedou mandátového a imunitního výboru bude Stanislav Grospič, člen KSČM. Prokázalo se tak, že nepřiznaná koalice hnutí ANO, komunistů, okamurovců a třeba i Pirátů, začíná naplno fungovat. 28 let po listopadové revoluci se tak do čela důležitého výboru, který bude například jednat o vydávání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, dostává zástupce strany, která by se neměla v naší zemi dostat k jakékoliv účasti na vládnutí.

Kritická slova Zbyňka Stanjury, předsedy poslaneckého klubu ODS, který označil Grospiče za stalinistu, vyvolala reakci komunisty Pavla Kováčika. Tento bolševik se, stejně jako někteří jeho spolustraníci, začal ohánět demokratickými volbami, ze kterých jeho kolega vyšel jako politik s poslaneckým mandátem.

Drzost, se kterou se člen strany, která je pohrobkem totalitní KSČ, rozhorlil opět ukázala, jak komunistům narostl hřebínek. Důvod je jasný, v zádech mají silné partnery z hnutí ANO a SPD, se kterými se podle všeho chystají vládnout.

Ačkoliv přední komunisté Kováčik a Filip o koalici s Babišem nechtějí ani slyšet, rovnou připouštějí, že menšinovou vládu stvořenou oligarchou budou tolerovat. Tento krok totiž KSČM umožní to, v co nedoufal žádný demokrat ani v nejhorším snu. Podíl komunistů na moci. Předsednictvím v mandátovém a imunitním výboru to začíná. Čím to může skončit si raději nedomýšlet.

Není zde článek celý?