Hlava DLR hlásil likvidaci dvou dělostřeleckých baterií ukrajinské armády

Dvě dělostřelecké baterie ukrajinské armády byly zlikvidovány na Donbasu v neděli jako odveta za ostřelování Doněcka z těžkých děl, sdělil novinářům hlava neuznané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko.

Operativní velení DLR předtím prohlásilo, že se situace v republice prudce vyhrotila, ukrajinští vojáci zahájili v neděli palbu na obytné čtvrti Doněcka.

„Během včerejška byly při ostřelování Doněcka zlikvidovány dvě dělostřelecké baterie a tři úkryty, jeden z nich byl velitelský, z kterého řídili palbu na Doněck… Nenechali jsme to bez odvety,“ řekl Zacharčenko v odpovědi na otázku o reakci DLR na ostřelování města.

Podle hlavy republiky, nepokládá speciální monitoringová mise OSN za nutné zaznamenání podobných případů ostřelování Doněcka, protože tato fakta jsou důkazem, že se palba konala ze strany pozic ukrajinské armády, a že „Ukrajina rozpoutala válku a to vše je její vina.“

Zacharčenko má za to, že Kyjev porušil dohody o Donbasu kvůli eventuální schůzce prezidenta RF Vladimira Putina s prezidentem USA Donaldem Trumpem na summitu APEC, který se má konat tento týden ve Vietnamu.

„Situace v Kyjevě není dnes moc dobrá. Bylo to učiněno záměrně, buď pro upoutání pozornosti na Donbas, na to, že tu probíhá válka, anebo kvůli schůzce Putina s Trumpem, jedno nebo druhé. Ale to, co udělala Ukrajina, toto ostřelování z proudových děl, z minometů… to je skutečně zločin,“ řekl Zacharčenko.


Není zde článek celý?