Hnilička podlehl nejprve kouzlu Andreje Babiše a nyní i Miloše Zemana

Bývalý populární hokejový brankář Milan Hnilička se stává typickým užitečným idiotem hnutí ANO. Poté, co se ve volební kampani bil za Andreje Babiše a díky tomu dokázal přesvědčit mnoho voličů, aby si vybrali právě hnutí exministra financí, se zastává i Miloše Zemana. Tím skvěle plní Babišův úkol pomoci prezidentovi obhájit jeho post, ale moc se u toho neumazat.

Hnilička byl ve své době velkou sportovní hvězdou. Plachý gólman byl oporou ve všech klubech, v nichž chytal, a stejnou roli by zřejmě měl zastávat i v Babišově hnutí. Jenže by to neměla být hvězda v pravém slova smyslu, ale pouze mediální tvář, která dodá vítězi voleb na vážnosti.

Úkoly zatím plní Hnilička na výbornou. Babiše chválí kudy chodí, ochotně mu ve Středočeském kraji asistoval při rozdávání a podepisování knih v rámci předvolební kampaně a nyní posílá důležitý vzkaz, který zatím nesmí oficiálně znít přímo z úst Andreje Babiše nebo jako stanovisko hnutí ANO.

„Mám úctu k našemu prezidentovi, pan Zeman je jednoznačně chytrý člověk,“ řekl olympijský vítěz z Nagana v pořadu Rozstřel. „Volitelný určitě je, ale ještě jsem se úplně nerozhodl,“ dodal. Stejně jako třeba Jaroslav Faltýnek tak ukázal voličům, že vybrat si při lednové volbě Zemana je správný tah.

Je sice jasné, že současný prezident je jasným favoritem Andreje Babiše, kterému politicky pomáhá, kdykoliv má šanci, ale stejně je zřejmý je fakt, že oligarcha bude v projevování podpory Zemanovi setrvávat.

Prezidenta totiž majitel hnutí ANO nutně potřebuje na své straně a nemůže si dovolit odehnat ty kandidáty, kteří by mohli Zemana ve funkci nahradit. Zatím se tedy jako fanoušci stávající hlavy státu budou ukazovat jen zaměstnanci firmy ANO.

Není zde článek celý?