Horáček zaútočil na Topolánka kvůli penězům od Langera

Prezidentský kandidát Michal Horáček zkritizoval svého soupeře v boji o Pražský hrad Mirka Topolánka. Vadí mu finanční dar, který na Topolánkův transparentní účet poslal Ivan Langer, bývalý ministr vnitra a přítel Topolánka. Na účtu se mu scházejí peníze určené na předvolební kampaň.

Langer Novinkám.cz k daru řekl: „Dokáže vykonávat funkci způsobem, jakým si přejeme, aby byla vykonávána funkce prezidenta republiky jako hlavy ústavního systému.”

To naštvalo Michala Horáčka. „A k tomu už nemůžu mlčet. Rozumím tomu tak, že politické mrtvoly vysílají jednoho zombie, aby tu pokračoval v tom, co tu společně předváděly v uplynulých dvaceti letech,“ reagoval Horáček a dodal:

„Právě proto nabízím svou transparentní kandidaturu – bez vazeb na politiky a bez financí lobistů a byznysmenů. Jako jediný. To je téma těchto voleb – buď banánová republika, nebo hrdá země silných lidí.“

Langer Topolánkovi poslal 50 tisíc korun. Není to největší dar, který na kampaň bývalý premiér dostal. Několik lidí mu poslalo i 100 tisíc, celkem má na transparentním účtu přes 700 tisíc korun.

Transparentní účty a peníze od dárců používají ke kampani i ostatní kandidáti s výjimkou právě Michala Horáčka, který si vše financuje z vlastních zdrojů.

Není zde článek celý?