Jak Merkelová staví koalici …

Reklama

…objasňuje ukrajinský politolog Dmitrij Džangirov (s humorem sobě vlastním) na TV UkrLife:

Právě na Německu je jasně vidět probíhající celoevropskou krizi. Přičemž začíná na velmi vysoké filozofické úrovni, protože do formování koalice se pustily tři druhy liberálů. Pravicoví liberální konzervativci CDU a konzervativní liberálové CSU, čistí liberálové FDP a levicoví liberálové Zelení. Ale nedokázali se dohodnout, což ukáži názorně:

A) Přichází CSU a říká: naše požadavky jsou:

  • zaprvé maximálně 200 tisíc imigrantů ročně a víc ani človíčka;
  • zadruhé ať Zelení přestanou s tím požadavkem zákazu dieselů (máme tu přece v Bavorsku BMW).

Na to se od Merkelové dozvědí, že se jim těch 200 tisíc garantuje a kolem těch dieselů společně zapracují na Zelených.

B) Přichází Zelení, a říkají:

  • zaprvé tu píseň nezardousíte, protože jsme pro reformu EU, klimatické dohody a proto i proti dieselům;
  • zadruhé my jsme přece centrum humanismu, pokračujeme ve vykoupení starých hříchů, a proto imigranty neomezujeme a dál aby fungoval princip sjednocování jejich rodin

C) V tom se rozléhá křik FDP. Především, oni si už na čisté liberály pohráli a vypadli po minulých volbách z parlamentu a zůstali jen v 6 zemích, aby se nakonec úspěšně vrátili a říkají toto:

  • zaprvé my jsme vůbec nejtolerantnější, ale přátelé, tolerance je součástí naší německé identity a ti co přijíždějí, tuto naši německou identitu rozvracejí, a proto, jak říkají naši bratři konzervativci, 200 tisíc a ani o chlup víc;
  • zadruhé co je to za šílené plány s reformou EU? My samozřejmě zaplatíme nejvíc, samozřejmě jim potom sebereme průmysl, ale nedočkáme se žádné vděčnosti – viz. historie s Řeckem – a to my nechceme.

A pokračovalo další kolo. Merkelová je v složité situaci – za určitých podmínek je pro Macronovu reformu EU a navíc je zajímavá pro všechny především jako šéfka Německa, s imigranty je třeba něco udělat, protože v Německu se už vzbouřili i poníci – po nedávném znásilnění jednoho z nich imigrantem. Pokud jde o diesel, ať zůstane a handrkovat se s liberály a zelenými o tom, co oni chtějí… Navíc, po zveřejnění posledních dokumentů od Sorose je jasné, že zelení visí na jeho kapse. Ne že by jí to příliš vadilo, ale mnohé další to rozčiluje. Takže řekla, že než menšinová vláda, budou lepší nové volby.

Sociální demokraté, které se snažila přemluvit kvůli navrácení stability do velké koalice nechtějí, protože už tak ve volbách tratili na tom, že byli v poslední koalici – takže raději v opozici naberou hlasy. Steinmeier by rád pokračoval v jednáních, ale všecko směřuje k předčasným volbám. Je to sice u nich pomalá procedura, ale koncem jara už by mohly proběhnout.

Jak se ale říká, pastu do tuby už zpátky nenacpete. Merkelová během jednání oslabovala, zatímco liberálové z FDP posilovali a v očích veřejnosti se stali obránci německé identity – i když, řekněme, v tolerantní formě – nicméně projevili principiálnost. Ale pro CDU hlasovali především pro budoucí kancléřku – ale pokud se kancléřkou nestala… V CDU se už nějakou dobu jednalo o vnitřní změně s tím, že by Merkelová nějakou dobu pobyla v křesle kancléře a pak by byla provedena rotace v rámci vládnoucí strany – obdobně jako v Británii.

Ovšem, jestliže na počátku koaličních jednání tzv. Koalici Jamajka podporovala většina Němců, tak ke konci podpora poklesla na 30 %. Nemohou se zkrátka dohodnout – je to jakási virtuózní impotence – mnoho vzdechů a žádný výsledek. Všechny milovníky kvalitního německého porna to unudilo. Může dojít k úplně nové situaci.

Konspirologové říkají, že jsou dvě verze toho, proč koalice nevznikla. Za prvé proto, že ze čtyř jejích účastníků byl jeden Putinovým agentem a podle druhé verze pak proto, že jeden Putinovým agentem nebyl. Dokonce někteří naši experti rozebírali, zda se tam vytvoří proukrajinská, nebo proruská koalice – to je už ale příliš silná káva…

Zdroj: UkrLifeTV

Překlad: st.hroch 171126

Není zde článek celý?