Jan Macháček, gentleman z Mafry

Tak jsme se dozvěděli, jakým způsobem novinář Jan Macháček hovoří s dámou, když jej konfrontuje s faktem, že slouží agentovi StB. Mnozí lidé jsou překvapeni, a tak je dobré jim vysvětlit, proč je takové chování u Macháčka naprosto normální.

Macháček sám sebe prezentuje jako vznešeného člověka. Nikdo by se nepozastavoval nad tím, kdyby se podobně projevil například jeho firemní kolega Jaroslav Plesl. Ovšem to, že má pan redaktor ve zvyku ženu oslovovat p*čo, odráží firemní kulturu holdingu Agrofert a jejího majitele. Pan Macháček je dobrý zaměstnanec, a tak se této kultuře přizpůsobil. Nezlobme se na něj!

O Andreji Babišovi je známo, že neustále sprostě nadává a výše připomenuté sprosté slovo není rozhodně jediným z jeho bohatého slovníku. Ostatně vzpomínáte si na nahrávku Julia Šumana, na které Macháčkova kolegu Kamberského nazval k*kotem?

Nevyčítejme Janu Macháčkovi, že není gentleman. Ona je tu totiž mnohem důležitější věc, a to slova Moniky Pajerové, na kterou reagoval. „Janu Macháčkovi jsem říkala, že když už se nenechal zlomit bývalým režimem, tak se nechal zlomit penězi. Vyčetla jsem mu, že pracuje pro Andreje Babiše, který lže lidem a manipuluje je prostřednictvím svých médií,“ uvedla. No, nezbývá než říci, že měla pravdu. Nemáte pocit, že v tom se jedno vulgární slovo tak nějak ztratí?

A kdybyste se přece jen ještě divili, vraťme se zpátky k Agrofertu. Tam se totiž , a kdy jindy tuto věc připomínat než kolem výročí 17. listopadu, s oblibou parafrázuje slavná věta Václava Havla. Takže jak říká Andrej Babiš: „Pravda a láska nech jdou do p*či.“

Ještě stále vás Macháčkovo chování zaráží?

Není zde článek celý?