Janda z EU hodnot: „důchodce“ při Brexitu ovlivnilo Rusko na Twitteru. Logika je chucpe!

Vrchní dezinformátor EUropských hodnot Janda uvedl, že Rusko ovlivnilo Brexit Twitterem. Vzhledem k tomu, že za něj přeci mohli starší a méně vzdělaní lidé, je zajímavé, že tito sjíždějí Twitter. Ta logika je ale sviň, viď, Kubo?

Nejdříve se ze všech stran ozývá, že za Brexit (resp. za většinu tzv. „nepovedených voleb“ mohou starší (nekosmopolitní) a méně vzdělaní (rozuměj „méně uvědomělí“) lidé… dále za všechno mohou ruští hackeři řízení očividně z Moskvy (povětšinou pak přímo samotným arciraubířem Putinem)… a v neposlední řadě jsou hříšníkem neposlušné sociální sítě a tzv. dezinformační/proruské (rozuměj „alternativní“) weby, na kterých si lidé dovolují nerespektovat jedinou nezpochybnitelnou pravdu šířenou (ze shora) mainstreamem či státní Českou televizí a rozhlasem.

Problém a trapná chvilka nastane, když vrchní rozpoznávač pravdy z EUropských hodnot Jakub Janda (o jehož seznamu „dezinformačních“ webů, které musíte nečíst, jsem psal dříve zde) se nechá unést a vše zmatlá dohromady.

Nedávno se totiž na svém FB profilu „pochlubil“ s čísly ruského ovlivňování referenda o Brexitu: v posledních dvou dnech před referendem 45 000 tweetů z Ruska; celkově přes 150 000 účtů z Ruska tweetovalo o Brexitu a, jak připomíná, výsledek byl velmi těsný 52 % ku 48 %.

Když se však člověk zamyslí, že pro Brexit hlasovali především starší lidé a lidé méně vzdělaní (jak nám bylo namlouváno), je až udivující a možná na sociologickou analýzu, že tyto skupiny lidí v takové míře využívají sociální sítě – zejména Twitter – a nechali se takto prachsprostě zmanipulovat!

Logika je svině… Chlapec Jandovic neščastná… Neměl on se raději dál věnovat kariéře v umění?

Není zde článek celý?