Janeček se Schillerovou budou opět vysvětlovat zneužívání zajišťovacích příkazů

Vláda se dnes vrátí ke sporu o používání zajišťovacích příkazů daňovou správou. Na žádost ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který před volbami jako lídr ČSSD požadoval odstoupení šéfa daňové správy Martina Janečka a náměstkyně Aleny Schillerové, by oba dnes měli přijít do Strakovy akademie využívání tohoto nástroje osvětlit.

O Schillerové se spekuluje jako o nové ministryni financí v menšinové vládě, kterou staví šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zaorálek před volbami odkazoval na podezření, že příkazy daňová správa používá k likvidaci firem, a to v zájmu holdingu Agrofert, který do února Babiš vlastnil.

Kabinet se bude znovu zabývat také změnou elektronické evidence tržeb. Povinnosti se do systému přihlásit by měli být nařízením vlády zbaveni nevidomí a hluchoslepí podnikatelé a nově i prodejci vánočních ryb. Ministři proberou také návrh ministerstva pro místní rozvoj na převedení 550 milionů korun z fondu bydlení do programu regenerace sídlišť.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po volbách avizoval, že kabinet už nebude posílat Sněmovně žádné návrhy zákonů s výjimkou předloh navázaných na evropské právo. Vláda tak probere novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu, která má zajistit sjednocení pravidel pro zájezdy a spojené cestovní služby v rámci vnitřního trhu EU. Ministr zdravotnictví předloží novelu, kterou se mění standardy a specifikace systému jakosti pro transfuzní zařízení.

V části zasedání věnované evropské agendě vláda rozhodne o mandátu, se kterým Sobotka pojede 17. listopadu na summit na téma spravedlivých pracovních míst a růstu v Göteborgu.

Není zde článek celý?