Je už známo, kolik EU vynaloží na takzvanou informační válku s Ruskem

Více než milión eur bude každoročně přiděleno Evropskou unií k financování pracovní skupiny pro strategickou komunikaci East Stratcom, která byla zřízena v roce 2015 k údajnému boji proti propagandě.

Poprvé od svého založení budou finanční prostředky – 1,1 miliónu eur ročně – přerozděleny přímo z rozpočtu EU a nebudou shromažďovány od členských států EU, nebo hledány na základě snížení jiných položkových výdajů.

Financování této pracovní skupiny je již stanoveno pro rozpočet EU na období 2018 – 2020, píše deník Guardian. To přišlo po varování šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který prohlásil, že skutečnými problémy Evropy jsou „kybernetické útoky, falešné zprávy a hybridní války.“

Tusk se ve svých slovech odvolává na nedávný projev premiérky Theresy Mayové, která obvinila Rusko, že zasahuje do voleb a zveřejňuje falešné zprávy v médiích s cílem „obrátit informace na zbraně“ a zasít na Západě neshody.

Pracovní skupina East Stratcom byla vytvořena, aby čelila údajným nepravdivým a zavádějícím informacím o EU. Skupina sídlí v Bruselu a má 14 zaměstnanců.

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?