Jen se nevzdávat Hrozby rozpuštění Poslanecké sněmovny…

Zcela nesporně udělal Miloš Zeman chybu, když prohlásil, že by Andreje Babiše nechal vládnout bez důvěry i po třetím neúspěšném pokusu…

Mezi námi, už dnes po 14 dnech začíná mít člověk té opozice plné zuby. Počínaje Fialou, přes Okamuru a Bartoše, konče Kalouskem všichni vyhlašují destrukci a odmítají, byť i umožnit existenci Babišovy vlády například odchodem ze Sněmovny. Výjimkou je státotvorný postoj komunistů, ale jejich hlasy na to nestačí.

70 % lidí je s výsledkem voleb nespokojeno, ale zároveň v povolebních průzkumech nadpoloviční většina z nich se vyslovovala pro podporu vlády vedené Andrejem Babišem.

Počty jsou jednoduché. Každý chápe, že bez Babiše při známém nenávistném rozdělení opozice má jedině Babiš jakousi naději vládu vytvořit.

Samozřejmě menšinovou, ale proč ne. U nás je dost obyklá.

Když si představíme, že podobné řeči, jako jsme dnes například slyšeli na Primě při rozhovoru s Fialou a Bartošem, bychom měli poslouchat další ho půl roku nebo více, zdá se to neudržitelné.

Když to nejde, tak to nejde.

Tak jako v sousedním Německu se už dnes uvažuje o předčasných volbách, protože koalice zvaná Jamjka drhna, není důvod, proč bychom o nich nemohli uvažovat i my sami.

Jistě. Ať se Babiš pokusí o sestavení vlády, ale když to i na třetí pokus nevyjde, hurá k novým volbám.

To by mimochodem už byl čert, aby přece jenom TOP 09 a Stan nevypadly.

A nejen to, uvidíme, jak si voliči vyhodnotí strany, které vytvoření vlády v době, kdy Česko jednoznačně může excelovat v Evropě, zabránily.

Není zde článek celý?