Kalousek se svou snahou paralyzovat sněmovnu nepochodil

A není divu. Jednak je potřeba schválit rozpočet, k čemuž je sněmovna potřeba, druhak máme vládu v demisi a neustavená sněmovna nebude moci tuto vládu a ministry kontrolovat.

A také nebude jak schvalovat potencionálně důležité zákony, kterážto potřeba může vzhledem k turbulentní situaci v Evropě nastat kdykoli. Přál by si snad pan Kalousek ze „strachu o demokracii“ zavést výjimečný stav po francouzském vzoru, aby se mohlo vládnout pomocí dekretů?

Nebo se chce pomstít voličům ve stylu – no když jste, vy „hloupí a zmanipulovaní“ voliči, dopustili, aby „populista“ Babiš, „extremista“ Okamura a „totalitářská“ KSČM získaly téměř ústavní většinu, tak mi, „demokraté“ vyvoláme ve vaší zemi takový chaos a nestabilitu, že vás v předčasných volbách příští rok přejdou „roupy“ házet hlasy těm, se kterými se přece žádný „vyznavač univerzálního dobra“ nemůže nikdy kamarádit, a když se náhodou potkají na ulici, přejde na protější chodník.

Naštěstí to již stačili odmítnout vysocí představitelé významné části ostatních parlamentních stran (KDU-ČSL, SPD Tomia Okamury, ODS či Pirátů). A silně pochybuji, že by mu na to kývli v KSČM, kterou ani neoslovil, nebo v ČSSD, které by se to těžce vymstilo, neboť by tím znemožnila schvalování pro-sociálních zákonů, byť třeba v okleštěné formě, přijatelné pro hnutí ANO, KDU-ČSL či SPD, přičemž by mohla téměř jistě počítat s poslanci KSČM.

Tedy sečteno a podtrženo, kromě TOP 09 by Kalouskova obstrukce byla pro ostatní strany a hnutí spíše nevýhodná, snad jen u STANu si nejsem úplně jistý…, ale nemyslím si, že by se přidali.

Kalousek chce přesvědčit ostatní, ať nezvolí šéfa Sněmovny. Ale narazil

Není zde článek celý?