Kdo mluví o vládě odborníků, je podvodník, tvrdí Daniel Kroupa

Andrej Babiš shání podle svých slov do své vlády odborníky na ministerstva, která neobsadí jeho straničtí podřízení. Podle Daniela Kroupy však odbornost nikoho nekvalifikuje k politickým rozhodnutím.

Menšinová vláda hnutí ANO, doplněná několika odborníky. Takový je plán zřejmého budoucího premiéra Andreje Babiše. Mezi úřady, na které hledá experty, jsou třeba ministerstvo průmyslu a obchodu, kultury, školství a spekuluje se i o obraně.

Podle Kroupy je ovšem pojem „vláda odborníků“ nesmyslný. „Kdo mluví o vládě odborníků, je podvodník, protože odbornost nikoho nekvalifikuje k politickým rozhodnutím,“ je přesvědčen bývalý senátor. „Taková rozhodnutí se musí opírat o programy, které získaly největší podporu od voličů,“ píše na svém facebookovém profilu.

„Odbornost přichází ke slovu teprve ve chvíli, kdy jde o to politické rozhodnutí uskutečnit. Dobrý odborník se neplete do práce politikovi a dobrý politik odborníkovi,“ má jasno Kroupa.

Celá věc podle něj není tak jednoduchá, jak se zdá podle některých vyjádření, a je důležité, jak se daní odborníci zachovají. „Nastoupí-li dobrý odborník do politické funkce, může být dobrým politikem, je-li si vědom této odlišné role. Není-li, je to pohroma. Nastoupí-li politik do odborné funkce, je to pohroma vždycky,“ vysvětluje Daniel Kroupa.

Není zde článek celý?