Kdybych měl za sebou to, co Topolánek, tak chodím kanály, řekl Babiš

Jaromír Soukup si do svého Duelu opět po čase pozval Andreje Babiše. A jak bývá zvykem, majitel hnutí ANO chodí do pořadu sám, na rozdíl od jiných politiků, kteří mají vždy oponenta do debaty. Opět se tedy jednalo o přátelský rozhovor majitele TV Barrandov a potenciálního premiéra České republiky.

Jedním z témat byl i vztah exministra financí a hlavy státu. „Osa Babiš-Zeman neexistuje. Pan prezident do mě pořád nestřílí a máme na hodně věcí stejný názor. Máme korektní vztah, respektuji ho,“ pochválil šéf hnutí ANO Miloše Zemana, se kterým viditelně udržuje velmi kladný vztah, který se dá označit i jako mocenský pakt. V něm Zeman nabídne Babišovi neomezenou možnost na sestavení vlády a oligarcha na oplátku nepostavil svého kandidáta do lednové prezidentské volby.

Ačkoliv nechtěl Babiš hovořit o svém favoritovi při volbě hlavy státu, jednoznačně se se Soukupem shodli na nejhorším uchazeči o Hrad. Tím je podle bývalého šéfa státní kasy Mirek Topolánek. „Nejzkorumpovanější premiér v dějinách. Je to Kalouskův kandidát,“ tvrdil Babiš. „Já kdybych měl za sebou to, co Topolánek, tak chodím kanály. Vypadá jako kandidát oligarchů,“ dodal.

Jaromír Soukup pohoršeně zmínil Topolánkovu práci pro Daniela Křetínského, který mimo jiné vlastní vydavatelství Czech News Center, které má ve svém portfoliu například deník Blesk nebo časopis Reflex.

Ten podle Soukupa expremiérovi a bývalému předsedovi ODS nadržuje a vede ho mimořádně neúspěšný bývalý programový ředitel TV Barrandov. „Vám vyčítali, že máte vydavatelství Mafra a přitom za Topolánkem stojí Křetínský,“ pochleboval moderátor pořadu Babišovi.

Není zde článek celý?