Když Soukup s Okamurou debatují, je to bizarní, trapné a nebezpečné

Pokud neexistuje mezi majitelem TV Barrandov a šéfem hnutí SPD animální přitažlivost, musí spolu Soukup s Okamurou snad podnikat. Jak dokázala včerejší Aréna JS na komerční televizi, extremistický politik je na Barrandově jako doma a přestože se Soukup tváří, že natáčí obdobu Kotle, pro Okamuru se jednalo o procházku růžovým sadem.

Studio napůl zaplněno příznivci SPD, druhou část obstarali komparzisté, které si najímá Barrandov. Velkolepé přivítání „jednoho z nejdůležitějších českých politiků“ od majitele televize a hodinová selanka mohla začít.

Aby se neřeklo, má televize připravené i „odpůrce“ svého hosta, jen si nějak neuvědomuje, že divák, který třeba vydrží sledovat dva díly po sobě si všimne, že Romana Šmuclera v minulém týdnu i Tomia Okamuru toto úterý, „tepou“ ti samí lidé, někteří dokonce stojící na stejném místě u Arény.

Místo debaty tak posloužil Soukupův pořad především ke kritice České televize. Tu nemůže ředitel TV Barrandov ani vystát, protože si dovolila natočit reportáž o tom, jak si bývalý boxer vymýšlí čísla sledovanosti. V ten moment se veřejnoprávní televize stala Soukupovým úhlavním nepřítelem a vzbudila v něm dojem, že na Kavčích Horách nedělají nic jiného, než si lámou hlavu, jak toho geniálního mediálního magnáta porazit.

Okamura si samozřejmě musel přisadit, vždyť on by nejraději ČT znárodnil. Pánové si tedy hezky zanotovali a šéf SPD pochválil i to, že mu tleská Soukupova zaměstnankyně. To by se totiž na „České“ nestalo, tam by takového člověka rovnou vyhodili z práce.

Tyto fáze rozhovoru dvou politických nadšenců mohly ještě vyznívat jako fňukání dvou ublížených chlapů, ale problém je jinde. Poté, co Soukup Okamuru protežoval v průběhu celé volební kampaně a zval si ho do studia víc než zástupce jakékoliv jiné strany, pokračuje ve službách SPD i nadále. Její lídr tak má velký prostor na televizní obrazovce, aby šířil své populistické a dezinformační teze, za které mu nastrčená a zaplacená stafáž tleská.

Znovu se tak nabízí otázka: Co mu za to Okamura slíbil. Ministerské křeslo, o kterém se spekulovalo ve sněmovních kuloárech zřejmě padá, jelikož se SPD patrně ve vládě neobjeví, ale stále je tu druhá možnost. Blíží se komunální volby a tam by se místo na kandidátce určitě našlo. Víc okaté to sice být nemůže, ale vzhledem k tomu, jak amatérsky TV Barrandov permanentně lže svým divákům třeba v pořadech Honzy Musila nebo v Soukupových show, nedá se čekat, že by vymyslela, potažmo její majitel, nějaký velký a promyšlený plán.

Není zde článek celý?