Koalice ANO, SPD, KSČM má prý má zvláštní politické dohody. Piráty už odkopla

Ivan Bartoš, předseda Pirátů chce zavírat lidi do vězení | FOTO: repro youtube.com

Včera Piráti hlasovali společně s koalicí ANO, SPD a KSČM, dnes už je tato koalice odkopla. Piráti pomohli zvolit do čela sněmovny Radka Vondráčka z ANO a věnovali tak Babišovi případný třetí pokus o sestavení vlády. Zřejmě si mysleli, že s Babišem a jeho extrémistickými a komunistickými kamarády uzavřou nějakoiu dohodu a podporu Vondráčka vymění například za posty ve výborech a podobně. Už dnes odpoledne ale Piráti vystřízlivěli. Koalice je totiž odkopla. Nepotřebuje je k tomu, aby prohlasovala cokoliv bude chtít.

Pirát Jakub Michálek si na tiskové konfereci po jednání zástupců všech poslaneckých klubů postěžoval, že ANO, SPD a KSČM nevyslyšelo jejich námitku, že ANO chce obsadit 14 ministerstev a 7 výborů a že je to moc. Podle koalice to moc není. Námitky nevyslyšeli.

Michálek také řekl, že jeho strana neodchází z jednání spokojena. „Sněmovna nebude efektivně kontrolovat vládu. Například ANO bude mít ministerstvo zemědělství a v čele výboru pro zemědělství bude pan Faltýnek,“ vyvětlil Michálek jak bude člen ANO kontrolovat člena ANO.

Dále řekl, že výbory jsou rozdělovány podle podivného klíče. „Koalice nerozděluje výbory poměrně, ale dává výbory stranám, se kterými má zvláštní politické dohody,“ uvedl Jakub Michálek s tím, že Piráti nebudou při volbách postů ve sněmovně podporovat zástupce SPD a KSČM, prý jde o nedemokratické strany.

Není zde článek celý?